slowlife POMORSKIE PRESTIGE OdkryjPomorze.pl PolskaNiezwykla.pl lot.ustka.pl

     Witamy Państwa w pasie środkowego wybrzeża Bałtyku, w urokliwej, położonej pośród pól i lasów Krainie w Kratę. W centrum tej krainy leży spokojna wieś Krzemienica z dobrze zachowaną tradycyjną, pomorską zabudową szachulcową.     Zapraszamy do jednej z chałup, wyjątkowej „Chałupy Zagrodnika”, domu szachulcowego typu halowego (saskiego), zbudowanego na planie kwadratu 10x10m z około 1870r., Pierwotnie była to chałupa bezkominowa (o czym świadczy warstwa sadzy na konstrukcji więźby dachowej i stropach II kondygnacji). Przeprowadziliśmy rekonstrukcję parteru chałupy zachowując historyczną wysokość pomieszczeń (około 2m).

     Chałupa posadowiona w głębi podwórza stanowi centrum zwartej zagrody z przyległymi do siebie budynkami gospodarskimi oraz wjazdem od drogi przez budynek bramny. Na podwórzu jest wędzarnia z grillem oraz budynki inwentarskie, w których mieszkają kozy i owce. Ich opiekun, kundelek Morusek jest miłym kompanem wypoczywających gości. Od południowo-wschodniej strony chałupę otacza teren zielony z zadaszoną altaną do wypoczynku przy dębowym stole i ławach oraz huśtawką ogrodową. Pasące się na pastwisku niezwykle towarzyskie kozy anglonubijskie i owce pomorskie cieszą oko swoją urodą i uatrakcyjniają wypoczynek gości na świeżym powietrzu.


Do dyspozycji gości oddajemy dwie izby wiejskie i wspólną kuchnię biesiadną:


- Izba Kozia - 3-osobowa (1 izba z łazienką z prysznicem) – możliwość dokwaterowania 1 osoby (2 łóżka pojedyncze 1 podwójne);- Izba Owcza - 3 osobowa (2 izby z łazienką z prysznicem) - możliwość dokwaterowania 2 osób (w 1 izbie 2 łóżka pojedyncze, jedno podwójne; w 2 izbie 1 łóżko pojedyncze).Izby są przestronne, dają komfort wypoczynku dla gości. Szachulcowa konstrukcja domu zapewnia w upały wrażenie naturalnej klimatyzacji a w chłody przyjemnego ciepła.

W centrum chałupy znajduje się kuchnia, która tradycyjnie jest sercem domu. Kuchnia wyposażona jest w 2 lodówki, kuchenki ceramiczne, garnki i naczynia kuchenne. Duży stół i ławy stanowią część biesiadną kuchni przeznaczoną do spożywania posiłków, rozmów i integracji gości. W kuchni, w części biesiadnej, znajduje się TV.Zakwaterowanie/wykwaterowanie: od 15.00/ do 11.00

Cennik za pobyt :

- Izba Kozia – 210zł za dobę/3 osoby (dodatkowa osoba za dopłatą 70zł/dobę)
- Izba Owcza- 210zł na dobę/3 osoby (dodatkowa osoba za dopłatą 70zł/dobę)
- cała „Chałupa Zagrodnika” - 600zł za dobę (maksymalnie 9 osób).

Warunkiem rezerwacji wypoczynku jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu w ciągu 3 dni na konto nr:
PKO BP Grażyna i Leszek Onisiewicz r-k nr: 40 1020 4649 0000 7202 0036 3762 w tytule „Zadatek na poczet pobytu - Izba Kozia (Owcza) ... dane wpłacającego i termin rezerwacji.”

Rozliczenie za pobyt następuje w dniu przyjazdu z góry – gotówką.

W cenie pobytu:
- koszyk powitalny z produktami pszczelimi i kozimi;
- owoce z ogrodu;
- udział w prelekcji w Sali Pszczelarskiej i możliwość oglądania pszczół w szklanym ulu;
- parking na terenie zagrody;

W okolicy:
- Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, na terenie którego znajduje się Gospoda pod Wesołym Pomorzaninem (możliwość wyżywienia) – 2km;
- kościół gotycki w Swołowie z końca XIVw – 2km;
- sklepy spożywcze w Swołowie – 2km i Możdżanowie – 3km;
- Zagroda Śledziowa w Starkowie – 3km;
- Dolina Charlotty (zoo, fokarium i inne atrakcje) – 15km;
- ścieżki rowerowe;
- kort tenisowy w Bruskowie Wielkim (dojazd ścieżką rowerową) – 6km;
- jezioro Marszewo (kąpiel, wędkowanie) – 8km;
- plaże w Ustce -13km;
- lasy wokół Krzemienicy obfitujące w grzyby.

Rezerwacja pokoi pod nr tel. 501 163 294


FAL-NET.pl - Stowarzyszenie Amatroskich Sieci Komputerowych Napisz do mnie na GG